چه عواملی در بروز زودرس آب مروارید موثر است؟ (چه کنیم که دیرتر دچار آب مروارید شویم؟)

متاسفانه فعلاً راهی برای پیشگیری از آب مروارید یا کدورت تدریجی عدسی داخلی چشم وجود ندارد.آنچه مطرح میشود فقط در تاخیر بروز آن موثر است.انشااله طب جدید و سنتی ایرانی- اسلامی بتواند با کمک هم راهی برای پیشگیری نهائی از بروز اب مروارید بیابند.

اولین مطلب که قطعا در بروز آب مروارید موثر است سن شخص است این نوع آب مروارید به آب مروارید سالمندی شهرت دارد (Senile Cataract)خوب معلوم است اگر توانستید از سالمند شدن خود جلوگیری کنید آب مروارید نخواهید گرفت.اگر توانستید سلامتی، شادابی و قدرت بدنی مناسب خود را در سنین سالمندی هم حفظ کنید حتماً دیرتر مبتلا به آب مروارید میشود

چگونه؟

ورزش سبک، مکرر و همیشگی (پیاده روی که نفس هایتان به شماره بیافتد و ضربان قلبتان تندتر شود و عرق روی چهره تان بشیند- حدود ۲۰ دقیقه پیاده روی تند این حالت را در یک فرد معمولی ایجاد میکند)خوردن سبزی های تازه ، سبزی خوردن و میوه در شادابی و سلامت انسان مفید است.

احتراز از اشعه ماوراء بنفش (با توجه به اینکه لایه اوزون در چند نقطه آسیب دیده اشعه ماورائ بنفش بیشتری به سطح زمین میرسد و تولید بیماریهای گوناگون میکند در بعضی مناطق که سوراخ لایه اوزون بالای سرشان است از هر ۶ نفر یک نفر سرطان پوست دارد)

البته هرچه دریافت اشعه ماوراء بنفش Ultra Violet (UV)بیشتر شود احتمال بروز آب مروارید هم بیشتر است.از عینک آفتابی و کلاه لبه دار استفاده کنیم تردد در فضای باز در زمان تابش شدید و عمودی خورشید کمتر باشد.عینک آفتابی هچه پهن تر و دارای شیشه بزرگتر باشد بهتر است.

هرچه انحنا داشته باشد که مانع ورود اشعه ماوراء بنفش از اطراف و پایین شود بهتر است.حتماً باید با دستگاه سنجش ماوراء بنفش بررسی شود و ۴۰۰ UVباشد. این دستگاهها در مطب دکترهای چشم پزشک و عینک فروشی های معتبر وجود دارد.عینک آفتابی در رنگهای طوسی، خاکستری و مشکی خوب است.

کشاورزان، ماهیگیران، دشت بانان، جنگل بانان، شکارچیان، گله داران، چوپانان، قایقرانان و تماشاچیان مسابقات در فضای باز حتماً از کلاه لبه دار استفاده کنند.

Post Author: مجله آنلاین چشم پزشکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like

سندرم خشکی چشم:تغییر در کیفیت دید و بینایی و کمیت اشک چشم

خشکی چشم، که همچنین سندرم خشکی چشم نامیده می‌شود، امروزه

ضعیفی چشم:تقویت و بهبود قدرت بینایی و کاهش سردردهای ناشی از آن

ضعیفی چشم غالبا با یکی از موارد نزدیک‌­بینی (با نام مایوپیا)

آب مروارید دیابتی:کدر شدن لنز یا عدسی چشم در اثر دیابت و درمان آن

کاتاراکت یا آب مروارید عارضه‌ای است که در طی آن عدسی