هزینه لیزیک چشم

هنگامی که به هزینه عمل لیزیک و قیمت تمام شده آن نگاه می‌شود فاکتورهای زیادی را باید در نظر گرفت. در مجموع بین قیمت بالا و خدمات و فناوری بهتر ، یک رابطه وجود دارد. خرید یک کالا با معیار قرار دادن ارزش بالای آن به شدت توصیه می‌شود. خرید با صرفاً معیار قرار دادن قیمت کالا بطور کلی توصیه نمی‌شود، اما استثناعاتی هم در این زمینه وجود دارد. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا بیماران بالقوه برای انجام عمل لیزیک، باید به ارزش کار نگاه کنند و نه قیمت. هزینه عمل لیزیک به فاکتورهای زیادی بستگی دارد.

تعیین هزینه عمل جراحی لیزیک چشم

دانستن هزینه عمل لیزیک چشم برای تعیین اینکه آیا این عمل برای شما مناسب است یا خیر اهمیت دارد. اما تلاش برای دانستن هزینه تمام شده لیزیک می‌تواند بسیار پیچیده باشد. بسته به تجهیزات لیست شده در بالا، هزینه‌های عمل لیزیک چشم اغلب شامل هزینه فرآیند لیزیک، هزینه مراقبت قبل و بعد از عمل و هزینه پروسه بعد از انجام عمل در صورتی که عمل لیزیک اولیه نیاز به تنظیمات دقیق داشته باشد، می‌باشد. مرکز بینایی لیزر فادر خواهد بود تا شما را از تمام خدمات این مرکز که مربوط به بهبود بینایی شماست، آگاه سازد. این اطلاعات به شما برای شروع کمک خواهد کرد.

عوامل دخیل در هزینه عمل لیزیک چشم


هزینه عمل لیزیک چشم بسته به چندین فاکتور از یک مرکز جراحی به مرکز جراحی دیگر متفاوت است. رایج‌ترین این فاکتورها عبارتست از سطح اصلاح دید مورد نیاز شما، تکنولوژی مورد استفاده در این جراحی و تجربه جراح.

میزان اصلاح دید مورد نیاز– عمل لیزیک چشم معمولاً برای افراد با دید خیلی ضعیف گرانتر است. بسته به تجویزی که برای شما شده است، ممکن است در نهایت هزینه‌ای کمتر یا بیشتر از بیمار دیگری برای این کار پرداخت نمایید.

تکنولوژی لیزر–  بخشی دیگر از هزینه‌های مربوط به عمل لیزیک چشم مرتبط به نوع تکنولوژی مورد استفاده است. تکنولوژی‌های جدید مانند لیزیک مرسوم اغلب گرانتر از تکنولوژی‌‌های قدیمی است. هزینه‌های اضافی که توسط سازنده دستگاه لیزر بر عهده جراحان گذاشته می‌شود می‌تواند به بیمار بازگردانده شود. اولویت‌های بیمار همچنین هزینه‌ها را بالا می‌برد. نوع عمل لیزیک چشم که در نهایت توسط جراح به شما توصیه می‌شود برای کسب بهترین نتیجه ممکن است و البته می‌تواند روی هزینه جراحی لیزیک چشم تأثیر بگذارد. فبل از انجام این عمل، مطمئن شوید که برای تقسیم‌بندی هزینه عمل لیزر در خواست داده باشید. با این کار خواهید دانست که دقیقاً انتظار شما چیست.

مهارت جراح– هزینه عمل لیزیک چشم می‌تواند تحت تأثیر تجربه جراح نیز قرار بگیرد. از آنجا که ماهرترین جراحان تجربه بالاتری را برای انجام این پروسه به کار می‌گیرند لذا هزینه بیشتری هم می‌طلبند.

محل انجام لیزیک– هزینه واقعی لیزیک با فاکتورهایی که هزینه هر سرویسی را تحت تأثیر قرار می‌دهند مانند محل جغرافیایی نیز تغییر می‌کند. اگر شما در محلی با هزینه بالا زندگی می‌کنید، پس هزینه عمل لیزیک چشم نیز در محل زندگی شما بالاتر است.

ریسک عمل لیزیک ارزان


بینایی شما با ارزش‌ترین دارایی شماست. عمل لیزیک باید به عنوان یک سرمایه گذاری که در طی سال‌های پیش رو به شما سود می‌دهد در نظر گرفته شود و نه به عنوان چیزی که بخواهید با کمترین هزینه بدست بیاورید. همانند هر سرمایه گذاری، هر هزینه‌ای که می‌کنید تعیین کننده چیزی است که شما بدست خواهید آورد. برخی جراحان گزینه‌های ارزان‌تری برای عمل لیزیک پیشنهاد می‌کنند که می‌تواند بدلایل مختلفی باشد:

جراح با تجربه نیست

در بیشتر این موارد، یک جراح پایه و اساس سلامت یک بیمار را می‌سازد. آنها ممکن است بخواهند هزینه پایین‌تری دریافت کنند تا در عوض آن بتوانند تجربه کسب کرده و صبر و حوصله جراحی خود را افزایش دهند. این کار همیشه برای بیمار بهترین سناریو نیست چرا که تجربه جراح مستقیماً میزان عوارض ناشی از عمل لیزیک را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

تکنولوژی مورد استفاده قدیمی است

همانند بیشتر موارد پزشکی، شیوه انجام عمل لیزیک نیز همواره در حال تکامل و پیشرفت است. برخی از این گزینه‌های ارزان، از تجهیزات ارزان قیمت و یا برنامه‌های جراحی غیر سفارشی استفاده می‌کنند. در حالی که این تکنولوژی‌ها می‌تواند مؤثر باشد، استفاده از جدیدترین و دقیق‌ترین تجهیزات بهترین روش برای اطمینان یافتن از دستیابی به بهترین نتیجه است.

هزینه‌ها و اجرت‌های پنهان

دریافت اجرت‌های پنهان همچنین کار رایجی برای این جراحان است. در حالی که هزینه این پروسه خودش پایین است، هزینه مشاوره و قرار ملاقات می‌تواند تا صدها دلار به مبلغ تبلیغی اولیه اضافه کند.

اگر در مورد قیمت عمل لیزیک چشم سوالی دارید در این قسمت کلیک کنید.

در رابطه با هزینه‌ها از جراح لیزیک بپرسید


با آمادگی کامل به جلسه مشاوره بروید. از جراح لیزیک سؤالات زیر را بپرسید تا بتوانید تصمیم آگاهانه‌ای در رابطه با سرمایه‌گذاری‌تان برای اصلاح بینایی با لیزیک بگیرید:

 • چه چیزهایی شامل هزینه جراحی لیزیک چشم می‌شود و چه چیزهایی شامل آن نمی‌شود؟
 • شما از چه نوع تکنولوژی لیزیک چشم استفاده می‌کنید؟
 • آیا من باید هر دو یا فقط یکی از چشم‌هایم را لیزیک کنم؟
 • هزینه اعلام شده شامل چند جلسه ملاقات بعد از عمل لیزیک است؟
 • اگر نیاز به استفاده موقت از عینک یا لنز تماسی باشد، هزینه آنها چقدر می‌شود؟
 • می‌توانم یک متن کتبی و آیتم‌بندی شده‌ای از عمل لیزیک از شما داشته باشم؟
 • آیا شما به بیمار گواهی‌ یا نامه مرجع ارائه می‌دهید؟

اولین جلسه مشاوره لیزیک بهترین زمان برای پرسیدن راجع به همه هزینه‌ها و خدماتی که شامل می‌شوند از مرکز ارائه دهنده عمل لیزیک است. بعد از همه اینها، وقتی برای این کار این همه هزینه می‌کنید می‌خواهید بدانید دقیقاً چه چیزی را در قبال سرمایه‌گذاری‌تان بدست خواهیدآورد.

چه چیزی دیگری باید در مورد هزینه عمل لیزیک بدانید


قبل گرفتن تصمیم نهایی، از خودتان بپرسید:

 • آیا مظنه قیمت در محدوده متعارف قرار دارد؟
 • اگر هزینه اعلام شده به طور قابل ملاحظه‌ای بیشتر از معمول است، آیا جراح شما دارای مدرک معتبر خاصی است که بتواند هزینه اضافی را توجیه کند؟
 • اگر هزینه اعلام شده به طرز قابل توجهی کمتر از حد معمول است، آیا جراح چشم شما به نسبت با تجریه است یا خیر؟ آیا مطمئن هستید هزینه اعلام شده، شامل کل هزینه‌ها‌ست؟

زمانی که یک مرکز لیزیک یک هزینه ثابت را برای عمل لیزیک بدون در نظر گرفتن تکنولوژی یا نسخه تجویزی شما اعلام می‌کند، این سؤالات را بپرسید:

 • آیا من دارای فلب ایجاد شده با لیزر خواهم بود.
 • آیا شیوه مورد استفاده با روش موج هدایت شونده از جلو است.

این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا نوع فرآیند دریافتی را با قیمت میانگین موجود در چارت قیمت ما مقایسه کنید. بیش از هر چیزی با دقت به توصیه‌های جراح خود در مورد بهترین روش بر اساس بودجه و نیازهای بینایی شما، گوش دهید. بسیار سؤال بپرسید. و اگر هم ابهامی دارید برای مشورت کردن با یک جراح دیگر تردیدی نداشته باشید.

آیا اقدامات قبل و بعد عمل روی هزینه لیزیک تاثیر دارند


اقدامات قبل و بعد عمل

اگر تصمیم به انجام عمل لیزیک گرفتید، شما به یک ارزیابی اولیه یا پایه‌ای توسط چشم پزشک خواهید داشت تا مشخص شود که آیا گزینه خوبی برای انجام عمل لیزیک هستید یا خیر. این چیزی است که شما برای آماده شدن برای آزمون و انتظاری که باید داشته باشید، نیاز دارید.

قبل از عمل

اگر شما از لنز تماسی استفاده می‌کنید، یک ایده خوب این است که قبل از انجام ارزیابی پایه‌ای‌تان دیگر از آن استفاده نکنید و در عوض بصورت تمام وقت از عینک خود استفاده کنید. لنز تماسی بسته به نوع آن، شکل قرنیه چشم شما را برای مدت زمانی تا سقف سه هفته بعد از توقف استفاده از آنها تغییر می‌دهد. کنار نگذاشتن لنزهای تماسی برای مدت کافی قبل از عمل لیزیک می‌تواند نتایج منفی را در پی داشته باشد. این نتایج شامل اقدامات ناصحیح و یک برنامه درمانی ضعیف است که منجر به بینایی ضعیف بعد از جراحی می‌شود. این اقدامات، که تعیین کننده این است که چه مقدار از بافت قرنیه باید برداشته شود، ممکن است نیاز  باشد حداقل یک هفته بعد از ارزیابی اولیه و قبل از جراحی تکرار شود تا اطمینان حاصل شود که تغییر نکرده‌اند، بویژه اگر شما از لنزهای دارای قابلیت نفوذپذیری نسبت به گاز یا لنز سخت استفاده می‌کنید. اگر شما از موارد زیر استفاده می‌کنید:

 • لنزهای تماسی ملایم، شما باید استفاده از آنها را برای دو هفته قبل از ارزیابی اولیه متوقف کنید.
 • لنزهای برجسته ملایم یا لنزهای نفوذپذیر نسبت به گاز (RGP)، شما باید استفاده از آنها را برای حداقل ۳ هفته قبل از ارزیابی اولیه‌تان متوقف کنید.
 • لنزهای سخت، شما باید استفاده از آنها را برای حداقل ۴ هفته قبل از ارزیابی اولیه‌تان متوقف کنید.

با پزشک‌تان صحبت کنید:

 • در رابطه با وضعیت‌ پزشکی گذشته و حال چشمتان
 • در رابطه با همه داروهایی که در حال مصرف هستید، شامل داروهای بدون نسخه و هر دارویی که ممکن است به آنها حساسیت داشته باشید

پزشک شما باید روی چشمتان یک آزمایش انجام داده و در رابطه با موارد زیر با شما صحبت کند:

 • آیا شما کاندید خوبی برای این عمل هستید
 • چه خطرات، مزایا و جایگزین‌هایی برای جراحی شما وجود دارد
 • قبل، حین و بعد از جراحی چه انتظاری باید داشت
 • وظیفه شما قبل، حین یا بعد از جراحی چیست

شما باید فرصت این را داشته باشید که سؤالاتتان را از پزشکتان بپرسید. به خودتان زمان زیادی بدهید تا در مورد خطر/مزیت صحبت کردن با پزشک بمنظور بررسی هر گونه ادبیات اطلاعاتی ارائه شده توسط او فکر کنید و جواب سؤالاتتان را قبل از تصمیم گرفتن برای انجام جراحی و قبل از امضای فرم رضایت از دکتر بگیرید.

بعد از جراحی

خیلی سریع بعد از انجام عمل لیزیک، چشم شما ممکن است دچار سوزش شده، خارش کند یا احساس کنید که چیزی در چشم شما وجود دارد. شما ممکن است  کمی احساس ناخوشی کنید، یا در برخی موارد درد ملایمی داشته باشید و پزشک شما ممکن است به شما یک ضد درد ملایم پیشنهاد کند. هر دو چشم شما ممکن است اشک کرده و یا دچار خلط شود. دید شما ممکن است مبهم یا تار شود. شما ممکن است بصورت غیر ارادی تمایل به مالیدن چشم‌های خود داشته باشد، اما این کار را نکنید! مالیدن چشم‌ها می‌تواند فلپ‌های چشم را از جای خود خارج کند و نیاز به درمان‌های بیشتری باشد. علاوه بر آن، شما ممکن است به نور، روشنایی شدید، نور پخش شده یا هاله اطراف لامپ حساسیت پیدا کنید، یا سفیدی چشم شما قرمز یا خونی به نظر برسد. این علائم باید تا حد قابل ملاحظه‌ای طی روزهای اول بعد از جراحی از بین برود. شما باید چند روز استراحت کنید تا این علائم بهتر شوند. در صورت داشتن درد شدید یا بدتر شدن بینایی یا دیگر علائم، شما باید فوری با پزشک خود تماس بگیرید و منتظر جلسه ملاقات برنامه ریزی شده نباشید.

شما باید بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت اولیه بعد از جراحی و همچنین بعد از آن در فواصل منظم به مدت حداقل ۶ ماه با پزشک خود ملاقات داشته باشید. در اولین ملاقات بعد از جراحی، پزشک شما محافظ چشم‌تان را باز کرده، بینایی شما را تست کرده و چشم‌های شما را بررسی می‌کند. پزشک ممکن است به  شما یک یا چند نوع قطره چشم برای مصرف در خانه داده تا به جلوگیری از عفونت و/یا تورم کمک کند. همچنین ممکن است به شما توصیه شود تا به منظور روغنکاری چشم از اشک مصنوعی استفاده کنید. استفاده از لنز را در چشم جراحی شده از سر نگیرید، حتی اگر بینایی شما تار است. شما باید برای شروع هر ورزش غیر تماسی، بسته به مقدار فعالیت مورد نیاز برای آن ورزش و اینکه چه احساسی خواهید داشت و همچنین  دستورالعمل پزشک‌تان، یک تا سه روز صبر کنید.

برای کمک به جلوگیری از عفونت، ممکن است نیاز باشد تا سقف دو هفته بعد از جراحی و یا تا وقتی که پزشک‌تان توصیه دیگری می‌کند، برای استفاده از لوسیون‌ها، کرم‌ها یا لوازم آرایشی در ناحیه اطراف چشم صبر کنید. پزشک شما ممکن است توصیه کند تا مژه‌هایتان را برای یک دوره زمانی بعد از جراحی فرچه بزنید. همچنین باید از شنا کردن و استفاده از جکوزی یا وان آب داغ برای ۱ تا ۲ ماه اجتناب کنید.

ورزش‌های تماسی شدیدی مانند بوکس، فوتبال، کاراته و غیره را نباید برای حداقل ۴ هفته انجام داد. مهم است که چشمان خود را از چیزهایی که ممکن است وارد آنها شوند و همچنین از ضربه خودن و آسیب دیدن حفاظت کنید. در طول چند ماه ابتدایی بعد از جراحی، بینایی شما ممکن است نوسان داشته باشد.

 • ممکن است بعد از جراحی تا سقف ۳ تا ۶ ماه زمان ببیرد تا بینایی شما پایدار شود.
 • تشعشع نور، هاله، مشکل رانندگی در شب و دیگر علائم بینایی همچنین می‌تواند در طول این فرآیند پایدار شدن ادامه داشته باشد. اگر کارهای اصلاحی یا بهبودی بیشتری لازم است، باید تا زمانی که اقدامات انجام شده روی چشمتان برای دو جلسه متوالی با فاصله حداقل ۳ ماه قبل از جراحی مجدد به ثبات نرسیده است، منتظر بمانید.
 • مهم است که متوجه باشید گرچه دور بینی ممکن است بعد از جراحی مجدد بهبود یابد، بعید است که علائم بینایی دیگر مانند تشعشع یا هاله بهبود یابند.
 • همچنین مهم است که توجه کنید هیچ کمپانی لیزری شواهد کافی به FDA ارائه نداده است تا در مورد ایمنی و تأثیر جراحی تکمیلی نتیجه بگیرد.

اگر در هر لحظه‌ای بعد از جراحی دچار هر علائم جدید، غیر طبیعی یا بدتر شدن آن‌ها شدید، فوری با پزشک‌تان تماس بگیرید. اینگونه علائم می‌توانند هشداری باشد نسبت به وجود یک مشکل که اگر به اندازه کافی زود درمان نشود، منجر به از دست رفتن بینایی شود.

Post Author: مجله آنلاین چشم پزشکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like

تنبلی چشم(آمبلیوپی)بدلیل اختلال در عملکرد طبیعی چشم همراه با سردرد

آمبلیوپی که آن را با عنوان تنبلی چشم می‌شناسیم، یک

عینک برای مطالعه و اصلاح مشکلات بینایی (عیوب انکساری، انحراف چشم و…)

انواع مختلفی از مشکلات بینایی وجود دارد که می‌تواند بینایی

تومورهای چشمی: اختلال در سلول‌های پوستی چشم و تغییر رنگ لایه‌های آن

تومورهای چشم معمولا تومورهای ثانویه ناشی از سرطان هایی هستند