چشم

با گذشت زمان، حالت ارتجاعی پوست و کشنگ عضلات اطراف چشم شروع به کم شدن می‌کند، که این باعث می‌شود پلک‌ها حالت افتاده پیدا کرده و کیسه‌های پف کرده‌ای  زیر چشم ها ظاهر شوند. جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می‌توان بافت اضافی را برداشته و پوست در اطراف چشم شما را جوان‌سازی کرده، و کاری کند که شما باطراوت‌تر و هشیارتر به نظر برسید. جراحی‌ای که به طور خاص متناسب با شرایط شما انجام ‌شود، می‌تواند مشکلات پلک‌های پایین، پلک‌های بالا و یا هر دو را با توجه به نیازهای فردی شما درمان کند. دراین روش فقط  برش های کوچکی انجام می‌شود که به آسانی مخفی شده و مجددا به شما ظاهری جوان و طبیعی می‌بخشد.

هزینه عمل جراحی پلک (بلفاروپلاستی) بر اساس چندین عامل، از جمله میزان تخصص جراح، گستردگی کار و اینکه آیا این عمل به شکل یک عمل جراحی مستقل یا در ترکیب با سایر روش‌ها، مانند لیفت پیشانی یا تزریق ژل، چربی یا بوتاکس انجام شود یا نه متفاوت است. سایر عواملی که ممکن است هزینه جراحی پلک را تحت تأثیر قرار دهند عبارتند از هزینه جراح و همچنین موقعیت جغرافیایی مطب او.

بلفاروپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟


پلکجراحی پلک برای بسیاری از افراد ، به ویژه برای بیمارانی که از قبل هم پوست شل و اویخته‌ای داشته‌اند به منزله یک موهبت محسوب می‌شود. این افراد می‌بینند که پس از جراحی چه تغییر چشمگیری برایشان اتفاق می‌افتد و الهام بخش بسیاری از کسانی هستند که همین مشکل را تجربه می‌کنند. اما چیزی وجود دارد که گاهی باعث می‌شود این بیماران برای انجام عمل پا پیش نگذارند: این که آن‌ها از هزینه‌های واقعی اطلاعی ندارند. هزینه جراحی پلک در موارد مختلف متغیر است و عوامل متعددی می‌توانند بر هزینه کلی این روش تاثیر بگذارند. هزینه بلفاروپلاستی ممکن است بین دو عمل مختلف متفاوت باشد، و حتی ممکن است بین دو بیمار که هر دو یک عمل را انجام می‌دهند نیز متفاوت باشد. عوامل زیر در تعیین هزینه نهایی جراحی پلک موثرند:

عوامل موثر بر تعیین هزینه جراحی بلفاروپلاستی


چشم-ها

عوامل متعددی می‌تواند هزینه عمل یک بیمار را تعیین کنند. چندین تکنیک وجود دارد که می‌تواند در عمل جراحی پلک استفاده شود. هزینه هر یک از این تکنیک‌ها متفاوت است. پزشکان به طور خاص هر بیمار را معاینه کرده و نتایج مورد نظر از جراحی را مورد بحث قرار می‌دهند تا تعیین شود کدام روش برای دستیابی به این اهداف مناسب‌تر است. از آنجا که راه‌های جراحی پلک را می‌توان به تناسب فرد شخصی سازی کرد، هزینه آن می‌تواند متفاوت باشد. به طور کلی، وقتی در عمل بلفاروپلاستی هر دو پلک بالا و پایین جراحی می‌شوند ، هزینه نسبت به عملی که تنها برای پلک‌های بالایی یا پایینی انجام می‌شود بیشتر است.
هزینه جراحی پلک ، به نسبت میزان کار مورد نیاز و روش خاصی که توسط جراح انتخاب شده است، متفاوت است. اگر می‌خواهید هزینه دقیق جراحی پلک را بدانید، توصیه می‌کنیم به جراحی که می‌تواند این روش را برای شما انجام دهد مراجعه کنید. همانند بسیاری از روش‌های جراحی پلاستیک، هزینه بلفاروپلاستی تقریبا در مورد هر شخص متفاوت است، چرا که هیچ دو بیماری نیازها و اهداف مشابهی ندارند. عواملی که همیشه در تعیین هزینه موثرند عبارتند از:

 •  دستمزد جراح: به طور کلی، دستمزد جراحان با تجربه‌تری که به طور مداوم نتایج خوبی را ارائه می‌دهند، نسبت به جراحانی که تجربه کمتری دارند یا کمتر مشهور یا قابل اطمینانند، بالاتر است. با انتخاب یک جراح، به احتمال زیاد به نتایج شگفت انگیزی که دلخواه و شایسته شماست دست خواهید یافت. هزینه جراحان یکی از عواملی است که افرادی که در مورد جراحی فکر می‌کنند در نظر می‌گیرند. بخشی از هزینه‌های جراحی، هزینه‌ای است که جراح پلاستیک به خاطر مهارت و خدماتش دریافت می‌کند. این هزینه همچنین صرف هزینه‌های اساسی جراحی، مانند هزینه‌های مکان و کارکنان مطب می‌شود. هزینه‌ای که بسیاری جراحان دریافت می‌کنند، بستگی به نوع جراحی‌ای که انجام می‌شود، و در طول جلسه مشاوره‌ای که در مطب پزشک انجام می‌شود تعیین می‌گردد، کارکنان مطب معمولا می‌توانند درباره هزینه پایه جراحی شما و هر فاکتوری که ممکن است هزینه نهایی را بالا یا پایین ببرد، به شما توضیح دهند.

 

 •  هزینه خدمات: برای انجام یک عمل جراحی، شما نیاز به کمک متخصصان زیادی از جمله پرستاران و پرسنل اتاق عمل ، تکنسین‌های جراحی و پرسنل بخش ریکاوری دارید. زمان، دانش و تخصص آن‌ها یک بخش از هزینه تسهیلات و خدمات را به خود تخصیص می‌دهد. بخش دیگری از هزینه خدمات، صرف لوازمی می‌شود که برای یک جراحی مورد نیاز است، مانند ایمپلنت‌هایی که در جراحی‌های سینه یا صورت استفاده می‌شود، پمپ‌های پزشکی و سایر لوازمی که ممکن است برای رسیدن به بهترین نتیجه در عمل جراحی شما مورد نیاز باشد.

 

 •  بیهوشی: اگر جراحی پلک با استفاده از بیهوشی عمومی انجام شود، هزینه‌ها دستمزد یک پزشک یا یک پرستار متخصص بیهوشی نیزطبق الزامات و تجاربه‌شان را نیز شامل می‌شود. این جراحی ممکن است در یک بیمارستان، مرکز جراحی معتبر یا یک کلینیک خصوصی جراحی انجام شود. هزینه‌ها و مزایای مربوط به هر گزینه متفاوت خواهد بود.
 •  داروها: بسته به شرایط خاص هر شخص، بیماران ممکن است نیاز به داروهای مسکن، آنتی بیوتیک یا اشک مصنوعی داشته باشند.

 

 •  هزینه‌های مربوط به لوازم مورد نیاز پس از جراحی: گاهی اوقات بیماران نیاز به کمپرس سرد چشم ، بالش‌های مخصوص، عینک آفتابی تیره یا موارد دیگری دارند تا بتوانند دوره بهبودی را تا جایی که ممکن است راحتتر سپری کنند.

 

 •  هزینه‌های متفرقه: سایر هزینه‌هایی که ممکن است در جراحی پلک منظور شوند ممکن است شامل هزینه آزمایش‌های پزشکی، داروها و ویزیت جراح بعد از عمل باشد. تمام این هزینه‌های جزئی می‌تواند به میزان قابل توجهی با هم ترکیب شده و در هنگام براورد هزینه باید مورد توجه قرار گیرد.

  هنگامی که بلفاروپلاستی در ترکیب با جراحی‌های دیگر انجام شود هزینه ها ممکن است افزایش یابد


  جراحی-چشم

  بعضی از بیماران ممکن است فقط نیاز به جراحی پلک بالا یا پایین داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به هر دو عمل نیاز داشته باشند. در بعضی موارد، بسته به نیاز و شرایط بیمار، این روش ممکن است با روش‌های زیبایی دیگری مانند لیفت پیشانی، بوتاکس، استفاده از پرکننده‌های صورت یا دیگر درمان‌ها، ترکیب شود. ممکن است در بعضی موارد اصلاح پتوز (افتادگی پلک) نیز انجام شود. هزینه بلفاروپلاستی در ترکیب با با سایر جراحی‌ها، افزایش می‌یابد. هرگز فراموش نکنید که تنها یک جراح معتبر که متخصص در جراحی و روش‌های زیبایی صورت است می‌تواند به خوبی به شما در تخمین هزینه‌های احتمالی جراحی بلفاروپلاستی توضیح دهد. همچنین توصیه می‌کنیم که همیشه با جراحان قابل اعتماد مشاوره نمایید.

  هزینه‌های پنهان


  جراحی-پلک

  در عمل جراحی پلک، ممکن است هزینه‌های پنهان دیگری نیز وجود داشته باشد که باید درباره ان‌ها مطلع باشید. خواه جراحی شما، جراحی پلک بالا باشد یا جراحی پلک پایین ، حتما در مورد همه چیز با جراح خود صحبت نمایید تا از هرگونه اختلاف نظر احتمالی که ممکن است پیش بیاید جلوگیری شود. همچنین درنظر داشته باشید که سطح مهارت و تجربه جراح نیز می‌تواند عاملی برای تعیین دقیق هزینه‌ای باشد که برای جراحی باید بپردازید. با این همه ارزشش را دارد که دستمزد بالاتر یک پزشک با تجربه‌تر را تقبل کنید چرا که کار با چنین جراحی در نهایت هزینه‌ها را کاهش خواهد داد.
  همانطور که می بینید، عوامل متعددی وجود دارد که در تعیین هزینه جراحی پف چشم و بلفاروپلاستی و جراحی پلک مورد توجه قرار می‌گیرد. با این حال، نکته خوب این است که جراحان قابل اعتماد وجودی دارند که دوست دارند روش‌های کم هزینه برای بیماران ارائه دهند. در پایان باید گفت، زمانی هزینه‌های جراحی پلک مقرون به صرفه است که شما جراح مناسبی را انتخاب کرده باشید.

 

Post Author: مجله آنلاین چشم پزشکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like

سندرم خشکی چشم:تغییر در کیفیت دید و بینایی و کمیت اشک چشم

خشکی چشم، که همچنین سندرم خشکی چشم نامیده می‌شود، امروزه

ضعیفی چشم:تقویت و بهبود قدرت بینایی و کاهش سردردهای ناشی از آن

ضعیفی چشم غالبا با یکی از موارد نزدیک‌­بینی (با نام مایوپیا)

آب مروارید دیابتی:کدر شدن لنز یا عدسی چشم در اثر دیابت و درمان آن

کاتاراکت یا آب مروارید عارضه‌ای است که در طی آن عدسی