عمل جراحی برای اصلاح نمره عینک لازک نام دارد سطح قرنیه با اشعه لیزر شبیه عدسی عینک تراشیده میشود و بعد از عمل دید بدون عینک شما تقریباً مثل دید با عینک شما قبل از عمل میشود.

یکی از مواردی که لازم است دقت شود میزان ضخامت قرنیه می باشد که با روش اورب اسکن بررسی میشود و اگر ضخامت قرنیه برای مقدار نمره عینک کافی بود و همچنین موارد منع انجام لازک مشاهده نشد عمل امکان پذیر خواهد بود

هرچه شماره عینک بیشتر باشد مقدار برش از قرنیه بیشتر خواهد بود و در نتیجه ضخامت قرنیه باید بیشتر باشد معمولاً تا ۱۰ شماره حداکثری است که قابل عمل میباشد گرچه شماره های خوب برای حد تا ۵ شماره میباشد.نمره های منفی یعنی کسانی که نزدیکتر خیلی خوب میبینند خیلی بهتر قابل عمل هستند و نتایج رضایت بخش تری دارند.

در صورتی که لنز هارد مصرف میکنید از سه هفته قبل از عمل لازک از مصرف لنز هارد خودداری فرمائید و پس از سه هفته قطع لنز برای آزمایشات مربوط به جراحی لازک اقدام فرمائید.

در صورتیکه لنز سافت(نرم) استفاده میکنید یک هفته قطع لنز برای انجام آزمایشات و جراحی لازک کافی است.برای انجام لازک(جراحی اصلاح نمره عینک) لازم است هیچگونه مواد آرایش دور چشم نباشد.لذا بانوان محترم چند روز قبل از جراحی از مصرف هرگونه مواد آرایشی خودداری فرمائید.

گرچه عمل جراحی لازک بیهوشی ندارد و لازم نیست ناشتا باشید و بهتر است چند ساعت قبل از عمل غذای سبک میل نمائید.بعد از عمل لازک معمولاً ۳-۲ روز امکان استحمام وجود ندارد بنابراین بهتر است شب قبل از عمل استحمام نمائید.هرگونه داروئی که به طور مرتب و روزانه مصرف میکردید به همان شکل ادامه دهید فقط در مورد داروی بیماری قند اگر ناشتا میمانید قدری دارو را کم کنید آن هم با نظر پزشک مشاور و در صورتیکه امکان خونریزی در حین عمل وجود دارد آسپرین و وارفارین نیز باید سه روز قبل از عمل با نظر پزشک مشاور داخلی قلب قطع گردد.

عکسهای قرنیه و اورب اسکن و نمره چشم و سایر آزمایشات که قبل از عمل انجام داده اید همگی برای روز عمل همراهتان باشد. حداقل ۸-۶ ساعت قبل از عمل ناشتا باشید.حتماً شب قبل از عمل استحمام نمائید داروهای قلبی و فشار خون خود را طبق روتین و دستور پزشک مشاور استفاده نمائید. بانوان محترم روز عمل از هیچگونه وسایل آرایشی استفاده ننموده و زیورآلات همراه نداشته باشند ضمناً لاک ناخن دست و پا حتماً پاک شده باشد.
آوردن مدارک مربوط به عمل نظیر: آزمایشات و اسکن چشم لازم میباشد. روز عمل بیمار قادر به رانندگی نخواهد بود لذا در صورتیکه با وسیله نقلیه شخصی مراجعه می فرمائید حتماً یک نفر همراه داشته باشید. جهت آرامش بیمار رعایت سکوت در بخش فقط یک نفر همراه با بیمار به کلینیک مراجعه نماید.

Post Author: مجله آنلاین چشم پزشکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like

سندرم خشکی چشم:تغییر در کیفیت دید و بینایی و کمیت اشک چشم

خشکی چشم، که همچنین سندرم خشکی چشم نامیده می‌شود، امروزه

ضعیفی چشم:تقویت و بهبود قدرت بینایی و کاهش سردردهای ناشی از آن

ضعیفی چشم غالبا با یکی از موارد نزدیک‌­بینی (با نام مایوپیا)

آب مروارید دیابتی:کدر شدن لنز یا عدسی چشم در اثر دیابت و درمان آن

کاتاراکت یا آب مروارید عارضه‌ای است که در طی آن عدسی