آنان که تا حدودی مزاج خشک دارند از همان ابتدای افطار آب گرم و خرما برگزینند این کار بخصوص در فصل های سرد زنده کننده معده و کبد است

باز کردن افطار با شیر گرم ( غیر پاستوریزه ) شیر گرم و خرما، شیر گرم و عسل کاملاً طبیعی، مطلوب است.

کم خونی، پوکی استخوان، سستی و بی حالی، دردهای مفاصل ضعف اعصاب با افطار کردن با خرما از بین می رود کمبود مواد معدنی بدن از جمله کلسیم به سرعت جبران می گردد.

هرگز نباید با آب یخ افطار کرد برخی از روزه داران به آب یخ یا شربت های سرد رو می آورند که قطعاً برای سلامتی آنان خطرناک است.

بهترین غذا پس از باز کردن افطار با خرما و آب جوش یا آب جوشیده گرم مصرف کمی نان سبوس دار تازه با پنیر و سبزی خوردن است آن هم به مقدار کم و نباید در مصرف آن زیاده روی شود. چرا که این ترکیب غذایی بسیار اشتهاآور است.

قبل از غذا و بعد از آن حتماً کمی نمک بچشند.

در خوردن افطاری شتاب نکنند تا زمانی که تمامی دستگاه های خفته بدن بیدار و سرحال شوند آنگاه است که غذا گوارای بدن انسان می شود. بهتر است پس از باز کردن افطار مدت کوتاهی را تا صرف غذای شام صبر کنند.

شام بعد از افطار باید کم مصرف شود در غیر اینصورت شکم که در اثر گرسنگی حریص شده به صاحب خود مرتب دستور میدهد که بیشتر بخورد تا آن جا که در اثر پرخوری شخص روزه دار کسل و خسته شده و شکم متورم و احساس خواب بر وی غلبه می کند. این نوع غذا خوردن بعد از باغز کردن افطار بسیاری از فوائد روزه را نابود میکند.

آنان که ناراحتی قلبی دارند یا می خواهند از آن پیشگیر به عمل عمل آورند بهترین کار آن است که روزه بگیرند و پرخوری نکنند و بخصوص پس از افطار مراقبت کنند از پرخوری.

تند و سریع غذا را نبلعند که اینکار باعث نقصان در هضم می شود غذا را آرام آرام و با طمانینه خوب بجوند سپس ببلعند.از خوردن اب و مایعات دیگر وسط غذا اجتناب کنند بخصوص اگر این مایعات زیاد سرد باشد و مرتب در بین غذا مصرف شود باعث ایجاد نقصان در هضم و نفخ زیاد و پرخوری میشود.و این هم حرکت ناشایستی است که بسیاری از فوائد روزه را نابود میکند.

شام همراه با آب و مایعات از قبیل آب میوه ها مضر است اگر شام افطاری سبک خورده شود ۵/۱ ساعت بعد از آن مصرف آب میوه های طبیعی تا پاسی از شب اشکالی نخواهد داشت و موجب نفخ و کسالت نخواهد شد.

همیشه و بخصوص در ماه مبارک رمضان آب و مایعات را دز حالت ایستاده در شب مصرف نکنید بنشینید و بنوشید و مایعات را لاجرعه و یکباره ننوشید بلکه آرام آرام و به حالت مکیدن بنوشید.

چای کمرنگ بلامانع است ولی چای پررنگ خوب نیست دقت کنید هرچه قدر چای گران تر و شیک تر در بسته بندی های تجارتی تهیه شده باشد مضرتر است به همان چای ارزان اکتفا کنید که کمتر به آن اسانس و مواد نگهدارنده زده باشند.

هرگز از مرغ های ماشینی بخصوص در ماه مبارک رمضان استفاده نکنید خروس و مرغ خانگی و همچنین تخم مرغ خانگی مناسب است.

حتی یک چهارم میزان مصرف گوشت خانگی با چند مرغ ماشینی از لحاظ تامین قوت و سلامتی برابری میکند

مصرف کبک، بوقلمون، شترمرغ، بلدرچین، گنجشک که در بسته بندی های یخ زده استفاده میشود بلامانع است.

از محصولات پاستوریزه خصوصاً در ماه مبارک رمضان به هیچ وجه استفاده نکنید بگذارید کلسیم آن نوش جان همان غرب زده ها شود.

شیر طبیعی مصرف کنید شیر گاو غیر پاستوریزه پس از ۵ دقیقه هیچ خطری ندارد.

با شیر طبیعی ماست درست کنید و ماست را با پودر زنیان و پونه مخلوط کنید و در کیسه قرار داده تا آب آن کاملاً چکیده شود. این ماست چکیده را برای ماه مبارک رمضان در یخچال نگهداری کنید و هر بار مقداری از آن را با آب جوشیده به صورت دوغ و یا به همان شکل در سفره افطاری بگذارید اگر به صورت دوغ مصرف شود باید ۵/۱ ساعت بعد از غذا میل شود نه زودتر

بطور کلی از مصرف ماکارونی، سویا، سوسیس، کالباس، چیپس، پفک، فست فودها، نوشابه ها و نوشیدنی های صنعتی آب میوه های بسته بندی و کنسروها روغن های جامد و مایع نباتی محصولات پاستوریزه و مرغ های ماشینی و گوشت گاو و سرخ کردنی خودداری کنند.خصوصاً در ماه مبارک رمضان

از مصرف غذاهای ناسازگار تاکیداً در ماه مبارک رمضان خودداری کنید اگر سر سفره افطاری یا سحری ماست باشد نباید در غذا مرغ و تخم مرغ بکاررفته باشد همینطور همزمان با ماست ترب و برگ ترب مصرف نشود

Post Author: مجله آنلاین چشم پزشکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may also like

سندرم خشکی چشم:تغییر در کیفیت دید و بینایی و کمیت اشک چشم

خشکی چشم، که همچنین سندرم خشکی چشم نامیده می‌شود، امروزه

ضعیفی چشم:تقویت و بهبود قدرت بینایی و کاهش سردردهای ناشی از آن

ضعیفی چشم غالبا با یکی از موارد نزدیک‌­بینی (با نام مایوپیا)

آب مروارید دیابتی:کدر شدن لنز یا عدسی چشم در اثر دیابت و درمان آن

کاتاراکت یا آب مروارید عارضه‌ای است که در طی آن عدسی